Seleeni esmane funktsioon organismis on kaasatus antioksüdantsetesse süsteemidesse ja kilpnäärme hormoonide ainevahetusse. Seleeni bioaktiivne vorm L-selenometioniin on üks paremini omastatavamaid ja imenduvamaid vorme. Lisaks aitab seleen kaasa immuunsüsteemi, spermatogeneesi ning juuste ja küünte normaalsele talitlusele.
Seleen avastati 1817. aastal Rootsi keemik Jöns Jacob Berzeliuse poolt, kes pani sellele tähtsale mikroelemendile nime kuu järgi – kreeka keeles selene. Ent inimesele eluliselt vajalikuks tunnistati seleen oluliselt hiljem. Seleeni esmane funktsioon organismis on kaasatus antioksüdantsetesse süsteemidesse ja kilpnäärme hormoonide ainevahetusse. Inimorganism seda väärtuslikku ainet ise sünteesida ei oska, seetõttu peab selle saama toiduga. Seleeni leidub kõige rohkem maksas, neerudes, spermatosoidides ja lihastes.
Seleen aitab kaasa kilpnäärme, immuunsüsteemi ja spermatogeneesi normaalsele talitlusele. Lisaks aitab seleen kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest ning hoida juuksed ja küüned terved.
Manustamine: 1 kapsel päevas koos toiduga. Raseduse, rinnaga toitmise ja ravimite tarvitamise korral pidada nõu arstiga. Soovitatud annust ei tohi ületada. Toidulisandit mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida lastele kättesaamatus kohas.